آموزشی

(موارد ممنوعه) 6 دلیل برای اینکه محتوای شما در SERP رتبه ندارند

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) موارد زیادی را در بر می گیرد: کلمات کلیدی، محتوا، اطلاعات متا، بک لینک ها، مسائل فنی، دستورالعمل ها، الگوریتم های موتور جستجو و غیره.
 
به همین دلیل، اگر یک وب سایت نتواند رتبه بالاتری در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) داشته باشد، تشخیص اینکه دقیقاً دلیل آن چیست. 
 
اگر شما هم با همین مشکل دست و پنجه نرم می کنید و نمی دانید کجا باید آن را بررسی کنید، این پست وبلاگ برای شما مناسب است.
 
در اینجا شش دلیل وجود دارد که چرا محتوای شما ممکن است در SERP ها رتبه بالاتری نداشته باشد و برای رفع مشکلات چه کاری می توانید انجام دهید.
 
1. اطلاعات متا از دست رفته است
متا اطلاعات شامل عناوین متا و توضیحات متا برای هر صفحه وب است. اطلاعات متا به اندازه یک دهه قبل مهم در نظر گرفته نمی شود. در حال حاضر، عوامل مهم تری برای رتبه بندی موتورهای جستجو وجود دارند که تأثیر بیشتری بر رتبه بندی سایت در SERP ها دارند.
 
با این حال، این بدان معنا نیست که شما می توانید بدون ارائه اطلاعات متا مرتبط و مفید به موتورهای جستجو، مرتباً رتبه خوبی کسب کنید.
 
عنوان متا و توضیحات متا اهداف متعددی را دنبال می کنند:
اطلاعات متا به موتورهای جستجو کمک می کند تا موضوع اصلی صفحه وب شما را درک کنند. این به نوبه خود، الگوریتم های موتورهای جستجو را قادر می سازد تا محتوای شما را برای کلمات کلیدی و عبارات کلیدی مناسب رتبه بندی کنند.
دوم، اطلاعات متا همچنین باعث تشویق بیشتر کلیک ها و افزایش CTR ارگانیک می شود. این یک سیگنال مثبت به موتورهای جستجو ارسال می کند که کاربران محتوای شما را در SERP ترجیح می دهند.
اطمینان حاصل کنید که عنوان متا و توضیحات متا منحصر به فرد برای هر صفحه وب ایجاد کنید. همچنین مهم است که کلمات کلیدی اصلی و LSI خود را در هر دو متا تگ قرار دهید . در نهایت، توضیحات متا – و همچنین عنوان متا – باید جالب، جلب توجه و توصیفی واقعی از محتوای صفحه وب شما باشد.
 
یاد بگیرید که چگونه نوع مناسبی از اطلاعات متا را برای موتورهای جستجو و کاربران آنلاین ایجاد کنید.
 
2. محتوای کم کیفیت یا نازک
هر استراتژی بهینه سازی موتور جستجو توسط کیفیت و کمیت محتوای یک سایت پشتیبانی می شود. شما ممکن است کارهای دیگری را به درستی انجام دهید، اما اگر محتوای شما در حد و اندازه نباشد، برای رتبه بندی در جایگاه های برتر در SERP ها مشکل خواهید داشت.
 
اگر با دستیابی به رتبه های بالاتر مشکل دارید، ایده خوبی است که محتوای خود را بررسی کنید و دلایل کار نکردن آن را شناسایی کنید.
 
ابتدا با بهترین عملکرد خود شروع کنید. می‌توانید این اطلاعات را در Google Analytics (گزارش‌های رفتار) بیابید . سعی کنید الگویی را در بهترین عملکرد پست های وبلاگ خود شناسایی کنید، به عنوان مثال، طول پست وبلاگ، موضوع اصلی و موضوعات فرعی، استفاده از عنوان های فرعی و گرافیک و غیره.
 
این به شما یک الگو می دهد که می توانید از آن استفاده کنید و سعی کنید موفقیت را بیشتر تکرار کنید.
 
به طور کلی، هنگام ایجاد محتوای با کیفیت بالا باید از سه قانون اساسی پیروی کنید:
 
مطمئن شوید که واقعاً مشکلی را برای مخاطب هدف شما حل می کند. مطالب را فقط به خاطر آن منتشر نکنید.
محتوای طولانی ایجاد کنید، که احتمالاً در اولین صفحه نتیجه موتور جستجو رتبه بندی می شود. یک مطالعه نشان می دهد که مقالاتی با بیش از 2000 کلمه شانس بیشتری برای ورود به صفحه اول دارند.
قبل از انتشار، نگاهی بی‌طرفانه به محتوای خود بیندازید و تعیین کنید که آیا بهتر از پست‌هایی است که در حال حاضر در اولین صفحه نتیجه موتور جستجو رتبه‌بندی می‌شوند یا خیر. در حالت ایده آل، باید باشد.
   (موارد ممنوعه) 6 دلیل برای اینکه محتوای شما در SERP رتبه ندارند

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) موارد زیادی را در بر می گیرد: کلمات کلیدی، محتوا، اطلاعات متا، بک…

   10 کاری که می توانید در کنسول جستجوی گوگل برای بهبود عملکرد سایت انجام دهید

کنسول جستجوی گوگل یک ابزار رایگان ارائه شده توسط گوگل است. این به مدیران وب سایت کمک می کند تا…

   7 روش برای بهبود رتبه سئو برای محتوای قدیمی و راکد

 بسیاری از محتواها در بایگانی گم می شوند و به سختی کلیک ارگانیک دریافت می کنند.  چنین صفحاتی…

   تکنیک های خلاقانه سئو برای برتری از رقبا

 امروزه یافتن پاسخ سوالتان به سادگی باز کردن مرورگر اینترنتی مورد علاقه خود و تایپ کردن یک عبارت…

   راز بک لینک سازی موفق

 به دنبال چه چیزی هستند، سپس وب سایت خود را بر اساس آن طراحی کنید. همه چیز در مورد انتخاب کلمات…

   سئوی محلی: 15 چک لیست برای تجزیه و تحلیل رقبا

کسب و کارهای محلی اغلب زمان و بودجه محدودی برای آزمایش چیزهای مختلف دارند. اگر محتوا یا استراتژی…

   چگونه کلمات کلیدی دم بلند را در مطالب خود ترکیب کنیم؟

در چند سال گذشته، سئو به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است.  بسیاری از ما دوست داریم باور کنیم که…

 
پروفایل ضعیف بک لینک یکی دیگر از دلایل اصلی این است که بسیاری از وب سایت ها با بهینه سازی موتورهای جستجو و رتبه بندی بالاتر موتورهای جستجو دست و پنجه نرم می کنند.
 
بک لینک ها به عنوان رای اعتماد از سایر وب سایت ها عمل می کنند. بک لینک های با کیفیت از سایت های معتبر و معتبر به موتورهای جستجو نشان می دهد که محتوای شما شایسته است.
 
اگر پروفایل بک لینک ضعیفی دارید، رتبه بندی در بالای SERP ها برای شما دشوارتر خواهد بود. با تست بک لینک ما می توانید بک لینک های سایت خود را بررسی کنید .
 
در اینجا چند قانون یا بهترین روش وجود دارد که باید در مورد بک لینک ها به خاطر بسپارید:
 
نمایه بک لینک شما باید طبیعی به نظر برسد. این شامل ترکیبی از بک لینک ها از وب سایت های معتبر و سایت هایی است که چندان محبوب نیستند.
ارتباط زمانی که به لینک سازی می رسد بسیار مهم است. Google Penguin به طور خاص وب سایت ها را جریمه می کند – و صفحات آنها را در SERPs تنزل می دهد – اگر بک لینک های زیادی از وب سایت های نامربوط داشته باشند.
کیفیت بک لینک با کیفیت که وب سایت شما دارد از تعداد کل بک لینک ها مهم تر است.
4. سرعت بارگذاری کند
سرعت بارگذاری وب سایت شما در حال حاضر یک عامل مهم رتبه بندی موتور جستجو است. نمودار زیر ارتباط مستقیمی بین رتبه بندی بالاتر موتورهای جستجو و بارگذاری سریعتر وب سایت ها را نشان می دهد.
 
وب سایتی که بارگذاری آن برای همیشه طول می کشد، مستقیماً بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد. موتورهای جستجو نمی‌خواهند یک وب‌سایت را در بالاترین رتبه قرار دهند، اگر این وب‌سایت فقط با سرعت پایین بارگذاری کاربران را ناامید کند.
 
علاوه بر این، سرعت بارگذاری یک وب سایت نیز مستقیماً بر نرخ تبدیل و در نتیجه بر درآمد تأثیر می گذارد. تقریباً 79 درصد از مشتریان می گویند که اگر از عملکرد یک وب سایت راضی نباشند، احتمال خرید کمتری از آنها وجود دارد . از نظر تئوری، اگر Amazon.com تنها یک ثانیه کاهش یابد، سالانه 1.6 میلیارد دلار از فروش خود را از دست می دهد .
 
سرعت بارگذاری وب سایت خود را در اینجا بررسی کنید و نکات و ترفندهای مختلفی را در مورد چگونگی حل مشکلات اصلی که ممکن است پیدا کنید بیاموزید. 
 
5. مسائل غیر دوستانه و قابلیت استفاده از موبایل
دستگاه های تلفن همراه به بخشی جدایی ناپذیر از بهینه سازی موتورهای جستجو تبدیل شده اند. به هر حال، بازدید موبایل رسماً از بازدید دسکتاپ پیشی گرفته است . گوگل همچنین به سمت شاخص اول موبایل رفته است که تنها اهمیت دستگاه های تلفن همراه و ترافیک در دنیای سئو را تقویت می کند.
 
اگر وب سایت شما سازگار با موبایل نباشد، برای کسب رتبه در بالای SERP ها با مشکل مواجه خواهید شد. در حالت ایده آل، ابتدا نباید سایت خود را برای دستگاه های تلفن همراه طراحی کنید. اطمینان حاصل کنید که همه چیز در اندازه های کوچکتر صفحه نمایش به راحتی قابل دسترسی، قابل پیمایش و کاربردی است. همچنین مراقب تبلیغات بینابینی در دستگاه های تلفن همراه باشید – که می تواند تأثیر منفی قابل توجهی بر رتبه بندی موتور جستجوی وب سایت شما داشته باشد.
 
6. پیروی نکردن از دستورالعمل های وبمستر گوگل
گوگل چندین دستورالعمل کیفی ارائه کرده است که صاحبان وب سایت باید از آنها پیروی کنند تا شانس بیشتری برای رتبه بندی بالاتر در موتورهای جستجو داشته باشند. 
 
اصل این دستورالعمل ها ایجاد محتوای ارزشمند، مفید و آموزنده برای خوانندگان انسانی – نه برای موتورهای جستجو – و ارائه بهترین تجربه ممکن برای بازدیدکنندگان وب سایت است.
 
علاوه بر این دستورالعمل های کیفیت، گوگل چندین روش سئو کلاه سیاه را نیز مشخص کرده است که هیچ کس نباید آنها را دنبال کند. اگر وب سایتی درگیر هر یک از این روش های ممنوعه سئو کلاه سیاه باشد، احتمالاً نمی تواند در صدر SERP ها قرار گیرد.
 
برخی از این تکنیک های ممنوعه سئو عبارتند از:
 
صفحات درگاه
پیوندهای مخفی یا تکه های متن
پنهان کاری
محتوای تولید شده یا تکراری به صورت خودکار
پر کردن کلمه کلیدی
سوء استفاده از نشانه گذاری rich snippets
نتیجه
دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک وب سایت ممکن است با رتبه بندی بالاتر موتورهای جستجو مبارزه کند. با این حال، اغلب اوقات می تواند یکی از این شش دلیل باشد.
مطمئن شوید که هیچ یک از این اشتباهات را مرتکب نمی شوید.
منبع:chicrank.ir

آیا تگ های H1 رتبه سئو را بهبود می بخشد؟

آره. این پاسخ کوتاه است. برچسب های H1 می توانند رتبه بندی موتورهای جستجو را بهبود بخشند.

منطقی است، درست است؟ تگ‌های H1 ساختار می‌دهند، به خوانایی صفحه اضافه می‌کنند و اطمینان می‌دهند که هم کاربران و هم موتورهای جستجو درک واضحی از محتوای شما دارند. H1s به صفحات وب شما هدف روشنی می دهد که منجر به تجربه کلی بهتر کاربر می شود. و سئو، در نهایت، همه چیز در مورد کاربر است.

بنابراین بله، تگ های H1 می توانند رتبه سئو را بهبود بخشند، و آنها بخش مهمی از هر استراتژی سئو هستند. اما این به چه معناست و چگونه از آنها به طور موثر استفاده می کنید؟ در این پست، ما کمی عمیق‌تر به این می‌پردازیم که تگ H1 چیست، هدف آن در سئو و برخی از بهترین روش‌هایی که هنگام استفاده از تگ‌های H1 در محتوای خود باید رعایت کنید.

بیا شروع کنیم.

تگ H1 چیست؟

برای درک کامل نحوه استفاده موثر از تگ های H1 در استراتژی سئوی خود، باید ایده محکمی از چیستی آنها و اینکه چرا بر رتبه جستجو تاثیر می گذارد داشته باشید. بیایید با یک تعریف اولیه شروع کنیم.

تگ های H1 یک تگ HTML هستند که در صفحه مورد استفاده قرار می گیرند تا به موتورهای جستجو نشان دهند که صفحه شما در مورد چیست. این اولین تگ هدر است که در یک صفحه قابل مشاهده است و هنگامی که در خود کد مشاهده می شود، به نظر می رسد:

<h1> محتوای H1 </h1>

HTML دارای شش تگ عنوان مختلف است، بنابراین یک صفحه وب ممکن است چندین عنوان داشته باشد. اما H1 به طور معمول فقط یک بار استفاده می شود و مهم ترین تگ در نظر گرفته می شود. کمی مانند یک طرح کلی به آن فکر کنید. عنوان اصلی طرح کلی شما تگ H1 شما خواهد بود، در حالی که نقاط اصلی شما تگ های H2 و سایر نقاط فرعی H3s، H4s و غیره خواهند بود.DMG_Blog_How-Important-is-H1-Tag-for-SEO-InlIne (1)

آیا تگ های H1 همان تگ های عنوان هستند؟

سوالی که معمولاً هنگام بحث در مورد سئوی درون صفحه مطرح می شود، تفاوت بین تگ H1 و عنوان است. آنها شبیه به هم هستند، اما هرگز نباید آنها را اشتباه گرفت. در اینجا دلیل آن است:

تگ عنوان ( <title></title> ) چیزی است که در پنجره مرورگر و تکه‌های نتیجه جستجو ظاهر می‌شود. تگ H1 فقط در خود صفحه ظاهر می شود. موتورهای جستجو به برچسب های عنوان وزن بیشتری نسبت به هدرهای H1 می دهند.

اگر به مثال طرح کلی خود از بالا برگردیم، ممکن است یک برچسب عنوان را به عنوان طرح کلی صفحه و H1 را به عنوان عنوان روی صفحه قبل از ورود به قسمت اصلی خود در نظر بگیرید.

در بسیاری از موارد، تگ عنوان و H1 یک صفحه یکسان خواهد بود. به هر حال، در اهداف آنها همپوشانی وجود دارد. هر دو به منظور توضیح دادن به خواننده و موتورهای جستجو هستند که محتوای شما در مورد چیست. اما شرایطی وجود دارد که ممکن است کمی این برچسب ها را تغییر دهید. همه چیز به هدف صفحه شما و بهترین چیز برای خواننده بستگی دارد.

به یاد داشته باشید، تگ عنوان چیزی است که خوانندگان قبل از ورود به سایت شما می بینند، و H1 شما همان چیزی است که خوانندگان پس از ورود می بینند. در نظر گرفتن این تفاوت اساسی می تواند به شما کمک کند که چه زمانی آنها را ثابت نگه دارید و چه زمانی آنها را تغییر دهید.

برچسب ها و سئوی H1

رابطه بین برچسب های H1 و SEO کمی مبهم است. نظریه قبلاً این بود که موتورهای جستجو به طور خاص به سمت H1 ها کشیده می شدند تا مشخص کنند یک سایت در مورد چیست. بهترین روش فقط شامل مهم ترین کلمه کلیدی، تنها داشتن یک H1 در صفحه، و اطمینان از اینکه H1 اولین و بزرگترین قطعه متن است، می شود. حالا همه چیز تغییر کرده است.

کارشناسان سئو اکنون می گویند که باید تاکید بیشتری بر استفاده از هدر در سراسر صفحه به گونه ای باشد که برای خواننده منطقی باشد. خیلی مهم نیست که آن هدرها به عنوان H1، H2 برچسب گذاری شده باشند یا به عنوان یکی از آنها برچسب گذاری نشده باشند. تا زمانی که محتوای شما به گونه ای سازماندهی شده باشد که برای خوانندگان منطقی باشد، موتورهای جستجو نیز از این روش پیروی خواهند کرد.

بنابراین، اگرچه اکنون گفته می شود که H1 ها مستقیماً بر رتبه جستجو تأثیر نمی گذارند، اما همچنان بخش مهمی از سازماندهی یک سایت هستند. ارائه و خوانایی بر رتبه جستجو تأثیر می گذارد، بنابراین اگر بهینه سازی H1 را نادیده می گرفتیم ، بخش مهمی از تاکتیک های SEO را نادیده می گیریم.

بهترین روش ها برای بهینه سازی تگ های H1

خوب، بنابراین ما اهمیت آنها را درک می کنیم. بیایید در مورد بهترین شیوه ها صحبت کنیم. چگونه مطمئن می شوید که ارزش تگ های H1 و عناوین صفحه را به طور کلی دریافت می کنید؟ در اینجا چند نکته سریع وجود دارد.

از کلمات کلیدی به صورت استراتژیک استفاده کنید – نکته کلیدی در اینجا عمدی بودن و عدم ارسال هرزنامه است. H1 شما باید حتما شامل کلمه کلیدی اصلی شما باشد. سرصفحه های بعدی باید آن را در مواقعی که منطقی است شامل شود. همیشه به یاد داشته باشید که خوانایی در درجه اول قرار دارد و موتور جستجو در درجه دوم قرار دارد. یک تجربه کاربری خوب به سئوی خوب ترجمه می شود.
هدف کاربر به اندازه تجربه کاربر مهم است. هنگام نوشتن H1 خود، به این فکر کنید که کاربر هنگام ورود به سایت شما انتظار دارد چه چیزی را ببیند.

عنوان و تگ های H1 شما باید با هم کار کنند تا کاربر شما را جذب کند و سپس محتوای شما باید کار را با کشیدن خواننده به پایین صفحه به پایان برساند. اگر همه چیز منطبق باشد و با هدف هماهنگ باشد، متوجه نرخ پرش پایین تری خواهید شد که در دراز مدت می تواند منجر به افزایش رتبه بندی موتورهای جستجو شود.

از سرفصل ها برای سازماندهی صفحه خود استفاده کنید – سرصفحه ها ساختار محتوای شما را می دهند. با توجه به اینکه 55 درصد بازدیدکنندگان کمتر از 15 ثانیه را در یک سایت صرف می کنند، شما فرصت بسیار کمی برای جلب توجه آنها دارید.

با دانستن اینکه اکثر کاربران به دنبال پاسخ های سریع برای سؤالات خاص هستند، تجزیه محتوای شما به سرفصل های قابل هضم به کاربر نشان می دهد که محتوای شما پاسخ مورد نظر خود را دارد. H1 های خود را به عنوان عنوان یک کتاب، با H2 های خود به عنوان فصل های کتاب، و هر سرصفحه بعدی را به عنوان موضوعات فرعی در فصل ها در نظر بگیرید. خواندن یک محتوای سازمان یافته بسیار آسان تر است.

فقط از One H1 استفاده کنید – داشتن H1 های متعدد به سئو آسیب نمی رساند. جان مولر ، تحلیلگر ارشد روندهای وب مستر گوگل، آن را بی‌درنگ بیان می‌کند. اما این به این معنی نیست که این بهترین روش سئو است. داشتن H1 بیش از حد می تواند گیج کننده باشد. از آنجایی که آنها شبیه عنوان هستند، خوانندگان ممکن است ندانند به کجا نگاه کنند و سازمان در نهایت از پنجره بیرون می رود. باز هم، سئو به معنای یافتن بهترین راه برای ارائه محتوا به خوانندگان است.


مقالات آموزشی سئو که دیدن آنها در ادامه خالی از لطف نیست:

   آموزش تکنیک های ارتقا نرخ کلیک و افزایش CTR و تعریف Impression

تعریف CTR و Impressionبطور خلاصه CTR مخفف عبارات click Through Rate که در بین وبمستران ایران…

   آموزش سئو داخلی (درون صفحه سایت) بصورت کامل

بسیاری از مردم فکر می کنند که چیزی بیشتر از پاشیدن چند کلمه کلیدی اینجا و آنجا برای سئو داخلی…

   آیا RankBrain نحوه انجام سئو را تغییر می دهد؟

بسته به پیچیدگی و مدرن بودن مهارت های SEO شخصی شما ، رنک برین ممکن است نشان دهنده یک تغییر جزئی…

   ادامه – فاکتورهای رتبه بندی گوگل لیست کامل 206 فاکتور اصلی (2022)

در مقاله قبلی زیر 155 فاکتور مهم گوگل را برایتان گردآوری کردیم فاکتورهای رتبه بندی گوگل لیست…

   بزرگترین اشتباهات در سئو که باید هنگام بازطراحی سایت خود از بکارگیری آنها بپرهیزید

آرشیو اشتباهات سئو حذف محتوای برنده نادیده گرفتن زمان بارگذاری و بهینه سازی موبایل نادیده…

   راهنمای جامع فایل سیستم (کمپین بازدید نامحدود بهبود الکسا و سیمیلار وب)

فایل مخصوص سیستم متناسب با بسته انتخابی را از طریق گزینه “rank.zip” یا “alexa.zip” دانلود و…


اشتباهات رایج H1 که باید از آنها اجتناب کرد

هنگام بهینه سازی H1s خود برای سئو، آگاهی از برخی اشتباهات رایج که می تواند به تلاش های شما آسیب برساند، مفید است. در اینجا چیزی است که می خواهید از آن اجتناب کنید:

استفاده از لوگوها به عنوان H1 – H1 همیشه باید متن باشد، نه تصویر.
استفاده از H1 های متعدد – استفاده از چندین هدر اشکالی ندارد، اما برای اینکه همه چیز را برای خواننده خود سازماندهی کنید، به جای تگ H1 از تگ های هدر بعدی (H2s، H3s و غیره) استفاده کنید.
پنهان کردن برچسب های H1 – این به معنای پوشاندن هدرهای خود است، بنابراین آنها مانند هدر به نظر نمی رسند اما همچنان دارای تگ H1 هستند. این “پوشش” نامیده می شود و نقض دستورالعمل های وب مستر گوگل است. پنهان کردن تگ های H1 می تواند به طور قابل توجهی به رتبه بندی شما آسیب برساند و حتی منجر به جریمه شدن خود گوگل شود.

قرار دادن آن در عمل
پس چه آموخته ایم؟ H1 ها برای سئو مهم هستند. درک اینکه چگونه کلمه کلیدی خود را به صورت استراتژیک و در عین حال نامحسوس ترکیب کنید به شما کمک می کند رتبه خود را در صفحات نتایج موتور جستجو بهبود بخشید.

اما مهم ترین چیزی که باید در نظر داشته باشید کاربر شما است.

کلمات کلیدی را در H1 ها صرفاً برای این کار قرار ندهید.

قبل از هر چیز، همیشه مطمئن شوید که محتوای شما برای خواننده قابل خواندن و ارزشمند است.

سپس، در نظر بگیرید که چگونه مناطق کوچکی از محتوای خود را بهینه کنید تا در جستجوی رقابتی باقی بمانید و در عین حال از الگوریتم های پیچیده موتور جستجو پیشی بگیرید.

منبع: www.chicrank.ir

تکنیک های ارتقا نرخ کلیک و افزایش CTR

 • تعریف CTR و Impression
  بطور خلاصه CTR مخفف عبارات click Through Rate که در بین وبمستران ایران بیشتر با نرخ کلیک شهرت دارد .

باید بدانید زمانی که کاربر در کادر جستجوی گوگل تایپ و جستجو می کند نتایج مختلفی را مشاهده می کند.
پس از نمایان شدن لیست نتایج Google تصمیم می گیرد که بر روی کدام یک از آنها کلیک کند که در واقع CTR اتفاق می افتد.

 • ctr چیست؟
  نرخ کلیک در واقع درصدی از کلیک کاربران که در نتایج جستجو بر روی لینک سایت شما کلیک می کنند.

تعداد کلیک کاربران بر روی سایت شما تقسیم بر تعداد impression (جستجو و نمایش) سایت شما به کاربران را CTR و نرخ کلیک گفته می شود .

 • Impression چیست؟
  Impression به معنی جستجو و نمایش یا همان حضور کاربر در نتایج جستجو است.
  مثلا زمانی که یک کاربر واژه ای را در گوگل سرچ می کند برای تمام لیست موجود در نتایج گوگل یک Impression لحاظ می شود و در صورتی که کلیک انجام بگیرد CTR لحاظ می گردد .
  وقتی که در کلمه کلیدی به صفحه اول گوگل راه پیدا می کنیم با هر جستجوی کاربران در گوگل آمار Impression سایت ما دقیقا افزایش یافته و برابر با تعداد کل جستجوهای کاربران آن عبارت کلیدی می باشد.
 • بهترین روش ها و تکنیک های پرطرفدار برای افزایش نرخ کلیک و CTR
  زمانی که کاربر پس از جستجو لینک سایت شما را در نتایج گوگل مشاهده می کند، در کوتاه ترین زمان ممکن تصمیم می گیرد که کدام سایت را انتخاب کند برای این که در فرصت کوتاه ذهن مخاطب را جلب و درگیر کنید که تاثیر مثبت ایجاد کند پیشنهاد می شود .
 • بهینه سازی و حداکثر استفاده از عنوان صفحه (title) و بهینه سازی نمایش توضیحات متا
  عنوان هر صفحه از سایت شما توسط تگ title که در هدر صفحه قرار دارد تعیین می شود.
  تعداد کاراکتر ها برای عنوان سایت و نمایش نتایج جستجو در حالت ایده ال حداقل 56 کاراکتر و حداکثر 65 کاراکتر است که به شما این اجازه را می دهد از کلید واژه های هدفمند و جذابی در آن استفاده کنید.
  توضیحات متا دقیقا زیر عنوان نمایش داده می شود و ظرفیتی بیشتر ولی نمایش آن در نتایج جستجو با فونت کوچکتر در اختیار کاربران قرار میگیرد.
  متوسط تعداد کاراکترهایی که در بخش توضیحات و قابل نمایش نتایج است در حالت ایده ال حداقل 154 کاراکتر و حداکثر 168 کاراکتر است اما جدید گوگل تصمیم دارد این ظرفیت را نیز افزایش دهد .
  اما بهتر است شما بهترین عبارات را در همان سطر های ابتدایی بکار ببرید و در کنار عبارات خود از حروف و اشکال که باعث جلب توجه می شود مانند علائم زیر بسته به حوزه کاری سایت خود انتخاب و بکار ببرید .

๑۩۞۩๑ ♬✿.。. ★ ☆ εїз℡❣·۰•●○●ōゃ ♥ ♡๑ ☜ ☞ ☎ ☏♡ ⊙◎ ☺ ☻✖╄ஐﻬ ► ◄ ▧ ▨ ♨ ◐ ◑ ↔ ↕ ▪ ▫ ☼  ▀ ▄▐░ ▒ ▬♦ ◊ ◦ ☼ ♣ ▣ ▤ ▥ ▦ ▩ ◘ ◙ ◈ ♫ ♬ ♪ ♩ ♭ ♪ の ☆ → あ ぃ £ ❤# @ & * ❁ ❀ ✿ ✾ ❃ ✺ ❇ ❈ ❊ ❉ ✱ ✲ ✩ ✫ ✬ ✭ ✮ ✰ ☆ ★ ✪ ¤ ☼ ☀ ☽ ☾ ♡ ღ☻  ❂ ◕ ⊕ ☉ Θ o O ♋ ☯ ㊝ ⊙ ◎◑ ◐ ۰ • ● ▪ ▫ 。 ゚ ๑ ☜ ☞ ☂ ♨ ☎ ☏ × ÷ = ≠ ≒ ∞ ˇ ± √ ⊥▶ ▷ ◀ ◁ ☂ ☃ ☄ ★ ☆ ☇ ☈ ☉ ☊ ☋ ☌ ☍ ☑ ☒☢ ☸ ☹  ☻ ☼ ☽ ☾ ♠ ♡ ♢ ♤  ♧ ♨ ♩ ✙ ✈ ✉ ✌ ✁♝ ♞♯♩♪♫♬♭♮ ☎ ☏ ☪ ♈ ♨ ₪ ™ ♂✿ ♥ の ↑ ↓ ← → ↖ ↗ ↙ ↘ ㊣ ◎ ○ ● ⊕ ⊙ ○ △ ▲ ☆ ★ ◇ ◆ ■ □ ▽ ▼ § ¥ 〒 ¢ £ ※ ♀ ♂ &⁂ ℡ ↂ░ ▣ ▤ ▥ ▦ ▧ ✐✍✡✓✔✕✖ ♂ ♀  ♡ ☜ ☞ ☎ ☏ ⊙ ◎ ☻ ► ◄ ▧ ▨ ♨ ◐ ◑ ↔ ↕ ♥♡ ▪ ▫ ☼ ♦ ▀ ▄ █ ▐ ░ ▒ ▬  ◊ ◘ ◙ ◦ ☼ ♠ ♣ ▣ ▤ ▥ ▦ ▩ ◘ ◙ ◈ ♫ ♬ ♪ ♩ ♭ ♪ ✄☪☣☢☠░ ▒ ▬  ◊ ◦  ▣ ●•۰► ◄ ▧ ▨ ♨ ◐ ◑ ↔ ↕ ▪☼♧♡♂♀♣☎☏⊙◎☼▧▨◐◑↔↕▪▒◊◦▣▤▥▦▩◘◈◇♬♪♩♭♪★☆→£Ю§♤▶¤๑⊹⊱⋛⋌⋚⊰⊹๑۩۩๑๑۩۞۩๑ ✲ ❈ ✿ ✲ ❈ ➹ ~.~◕‿- ❣ ✚ ✪ ✣ ✤ ✦❉ ❥ ❦ ❧ ❃ ❂ ❁ ❀ ✄ ☪ ☣ ☢ ☠ ☭ღ ▶ ▷ ◀ ◁  ☁ ☂ ☃ ☄ ★ ☆ ☇ ☈ ⊙ ☊ ☋☌☍ⓛⓞⓥⓔ•ั๑۩۞۩๑ ♬✿ ☉♡ ♢  ♤  ♧ ♨ ♩ ✙✈ ✉ ✁ ✎ ✐ ❀ ✰ ❁ ❤ ❥ ❦❧ ➳ ➽ εїз℡❣·۰•●○●ゃōゃ ♡๑۩ﺴ ☜ ☞ ☎ ☏♡ ⊙◎✖╄ஐﻬ ► ◄ ▧ ▨ ♨ ◐ ◑ ↔ ↕ ▪ ▫ ☼  ▀ ▄ █▲ ▼ △ ▽ ◆ ◇ ◕ ◔ ʊ ϟ ღ 回 ₪ ✓ ✔ ✕ ☥ ☦ ☧ ☨ ☩ ☪ ☫ ☬ ☭ ™ © ®▌ ▐░ ▒ ▬♦◊ ◦ ☼ ♠♣ ▣ ▤ ▥ ▦ ▩ ◘ ◙ ◈ ♫ ♬ ♪ ♩ ♭ ♪ の ☆ → あ ぃ £ ❤❁ ❀ ✿ ✾ ❃ ✺ ❇ ❈ ❊ ❉ ✱ ✲ ✩ ✫ ✬ ✭ ✮ ✰ ☆ ★ ✪ ¤ ☼  ☽ ☾ ❤♡ ღ☻  ❂ ◕ ⊕ ☉ Θ o O  ☯ ㊝ ⊙ ◎ ◑ ◐ ۰ • ● ▪ ▫ 。 ゚ ๑☜ ☞ ☂ ♨ ☎ ☏▶ ▷ ◀ ◁ ☀ ☁ ☂ ☃ ☄ ★ ☆ ☇ ☈ ☉ ☊ ☋ ☌ ☍ ☑ ☒☢ ☸ ☹  ☻ ☼ ☽ ☾ ♠ ♝ ♞♯♩♪♫♬♭♮ ☎ ☏ ☪ ♈ ♨ ºº ₪ ¤ 큐 « »™ ♂✿ ♥ の ↑ ↓ ← → ↖ ↗ ↙ ↘ ㊣ ◎ ○ ● ⊕ ⊙ ○△ ▲ ☆ ★ ◇ ◆ ■ □ ▽ ▼ § ¥〒 ¢ £ ※ ♀ ♂ © ® ⁂ ℡ ↂ░ ▣ ▤ ▥ ▦ ▧ ✐✡✓✔✕✖ ♂ ♀  ♡ ☜ ☞ ☎ ☏ ⊙ ◎ ☺ ☻ ► ◄ ▧ ▨ ♨ ◐ ◑ ↔ ↕  ♡ ▪ ▫  웃 유 ☠ ☯ ♥ ✌ ✖ ☢ ☣ ☤ ⚜ ☸♨ ❖  ❥ ❦ ❧ ♡ ✗ ✘ ⊗  Ω ♢ ♤ ♡ ♧ ✦ ✧ ♔ ♕ ♚ ♛ ★ ☆ ✮ ✯ ☄ ☾ ☽ ☼ ☀ ☁ ☂☮ ✈ ♋ 웃 유 ☠ ☯  ✖ ☢ ☣ ☤ ⚜ ☸♨ ❖ ❤ ❥ ❦ ❧ ♡ ✗ ✘ ⊗ ♒ Ω ♦ ♠ ♥ ♣ ♢ ♤ ♡ ♧ ✦ ✧ ♔ ♕ ♚ ♛ ★ ☆ ✮ ✯ ☄ ☾ ☽ ☼ ☀ ☁ ☂ ☃☼  ▀ ▄ █ ▌ ▐ ░ ▒ ▬  ◊ ◘ ◙ ◦ ☼ ♠ ♣ ▣ ▤ ▥ ▦ ▩ ◘ ◙ ◈ ♫ ♬ ♪ ♩ ♭ ♪

علایم بالا ممکن است برای دیده شدن بهتر و بیشتر در سطرهای مختلف چندین بار تکرار شده باشند

با این پیشنهاد کاربردی حتی اگر جایگاه سایت بهبود نیابد شما می توانید با همان رتبه بازدید کننده ارگانیک بیشتری از گوگل بدست آورید.
به عنوان مثال روزانه 500 نفر عبارت مورد نظر شما را جستجو کنند و تنها 5 درصد آنها یعنی 25 نفر سایت شما را انتخاب و کلیک کنند نرخ کلیک و CTR سایت شما به 10 درصد افزایش یابد عملا بازدیدکنندگان شما دو برابر خواهد شد.

 • آیا ارتقا CTR بر ارتقا جایگاه کلمات کلیدی و سئو اثر گذار است؟
  افزایش نرخ کلیک بر روی رتبه بندی نتایج گوگل و ارتقا رتبه سایت بله بسیار تاثیر خواهد بود.
  اکثر وبمستران و افراد فعال در حوزه سئو این امر را تایید می کنند و معتقدند که افزایش نرخ CTR یکی از مهمترین وظایف ما برای ارتقا رتبه سایت و بهبود سئو است.
  زمانی که نرخ کلیک سایت در مقایسه با جایگاهی که دارد بیشتر باشد گوگل به کمک الگوریتم rank brain رنکینگ گوگل و جایگاه سایت را بهبود می بخشد.
 • بطور خلاصه در الگوریتم Rankbrain دو فاکتور خیلی مهم وجود دارد
 • 1- کاربران چه مدت زمانی در سایت حضور خواهند داشت یعنی مقدار (Dwell Time)
 • 2- چند درصد از کاربران در زمان جستجو (Impression) در گوگل بر روی لینک سایت کلیک (Total Clicks) می کنند.

بعنوان مثال سایتی در رتبه 2 گوگل باشد، این رتبه به طور متوسط نزدیک به 25 درصد از کلیک کاربران را به خود جذب می کند.
اما سایتی با توجه به جذابیت بالای عنوان و توضیحات خود نزدیک به 55 درصد از مخاطبین را ترغیب به کلیک می کند. این مقدار نزدیک به درصد کلیک های صفحه 1 گوگل است. اگر در رتبه دوم جذابیت لازم را برای کاربران داشته باشد پس از مدتی گوگل جای آن را با رتبه 1 گوگل عوض خواهد کرد.

افزایش تعداد بازدیدکننده و بهبود رتبه در نتایج گوگل، موجب می شود که افزایش CTR سایت یکی از تکنیک های بسیار کاربردی و ارزشمند برای سئو باشد.

اگر تجربه ی کمی از سئو و افزایش جایگاه سایت با افزایش نرخ کلیک و CTR یا حتی کاهش جایگاه به دلیل نرخ کلیک پایین دارید این کار را به مجموعه شیک رنک بسپارید .

منبع: شیک رنک